Firmowy profil na Pintereście? 9 powodów, dla których warto go mieć

Stało się! Za Tobą decyzja, że otwierasz własny  biznes. Zastanawiasz się, czy warto poświęcać dodatkowo czas, żeby prowadzić profil na Pintereście? Krótka odpowiedź brzmi: TAK! Dlaczego? Oto 9 powodów.

paź 22, 2023

🎙️Jeśli wolisz słuchać niż czytać – zapraszam Cię do podcastu:

Stało się! Za Tobą decyzja, że otwierasz własny  biznes. Zabierasz się więc do roboty – strategia marketingowa, strona WWW, no i oczywiście firmowe konta na Instagramie, Facebooku czy Twitterze. Masz pełne ręce roboty. Czy warto poświęcać dodatkowo czas, żeby prowadzić profil na Pintereście? Krótka odpowiedź brzmi: TAK! Dlaczego? Oto 9 powodów.

📌Przypnij na później!

Pin na Pinteresta przedstawiający tytuł artykułu oraz mockup konta na Pintereście.

Docierasz do masy nowych odbiorców

W 2022 roku Pinterest odwiedziło miesięcznie ponad 455 milionów aktywnych użytkowników. Według badań przeprowadzone przez Agencję Territory Influence w Polsce z platformy korzysta 4 mln użytkowników, z czego aż 67% odwiedzających korzysta z Pinteresta regularnie w celu odkrywania i próbowania nowych rzeczy. 

Twoje treści żyją długo

Przez 13 lat jego istnienia Pinteresta użytkownicy zapisali aż 240 miliardów pinów. To daje oszałamiającą średnią liczbę 533 pinów zapisanych miesięcznie przez każdego odwiedzającego.

Zyskujesz uwagę kobiet 

Wśród użytkowników Pinteresta 60% stanowią kobiety. Prowadzisz biznes skierowany do kobiet? Zdecydowanie powinieneś użyć tej platformy w swojej strategii marketingowej. Jeśli zaś Twoją grupą docelową są mężczyźni, nie zniechęcaj się. Badania pokazują, że Pinterest również wśród mężczyzn ma wielu miłośników. 

Napędzasz sprzedaż

W pierwszej połowie 2020 roku liczba osób robiących zakupy na Pintereście wzrosła o 50%. Przyjęło się, że Pinterest to platforma służąca do wyszukiwania pomysłów i inspiracji. Coraz częściej jednak odwiedziny użytkowników na tej platformie kończą się zakupami. 

Masz sklep online? Jeśli tak, wykorzystaj Pinterest, żeby zwiększyć swoją sprzedaż.

Poprawiasz konwersję

Poszukiwanie pomysłów, produktów i usług – takie cele ma 2 na 3 użytkowników Pinteresta. Około 66% użytkowników zapisuje piny innych użytkowników. Dlatego warto zadbać o zapisywanie pinów spójnych z Twoją marką – po to, by zwiększyć współczynnik konwersji. O tym, co to jest i jak działa, dowiesz się z mojego e-booka, który pojawi się w mojej ofercie już niedługo! 

Inspirujesz odbiorców

Pomysły zaczerpnięte z Pinteresta wdrożyło w życie 98% użytkowników. Szukasz sposobu na reklamę swoich kursów czy produktów? Zacznij tworzyć krótkie, darmowe projekty, by przyciągnąć uwagę swoich odbiorców. 

Podbijasz ruch na stronie

Istnieje 3 razy większe prawdopodobieństwo, że użytkownicy odwiedzą stronę Twojej marki dzięki Pinterestowi niż dzięki jakiejkolwiek innej platformie. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie ruchu na stronie internetowej, to Pinterest jest pewnym wyborem – pomoże Ci osiągnąć cel. 

Inwestujesz w skuteczne reklamy

Konwersja z reklam na Pintereście jest 2-3 razy tańsza niż tworzenie reklam w innych mediach społecznościowych. To idealny argument, by dodać Pinterest do swojej strategii reklamowej. 

Co więcej – Pinterest wygenerował prawie 1,4 miliarda dolarów w reklamach w 2020 roku. Tym samym udowodnił swoją rentowność płynącą z reklam, więc można śmiało powiedzieć, że popularność promowanych pinów w najbliższym czasie nie zmaleje.

Nie karmisz trolli

Na koniec ciekawostka: Pinterest to pozytywna przestrzeń! Tak twierdzi 91% użytkowników. Na Pintereście trudno o zjadliwe dyskusje czy nieuczciwą konkurencję. 

📽️ A jeśli wolisz oglądać niż czytać – zapraszam na mój kanał na YouTubie.

Pinterest – regularność to podstawa

Żeby zobaczyć efekty działalności na Pintereście, trzeba działać kreatywnie i regularnie. Tak jak na innych social mediach. Mam jednak nadzieję, że moje argumenty, przekonały Cię, że warto zainwestować  w Pinterest swój czas.

Pobierz bezpłatną checklistę konta firmowego na Pintereście i zacznij cieszyć się całym pakietem możliwości, jakie daje Pinterest.

Pin&Rise 🙂

Ściskam

Ania

Podobne artykuły

Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać
Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać

Jeśli chcesz pełni wykorzystać potencjał Pinteresta, unikaj tych błędów i świadomie buduj swoją obecność na tej platformie. Zastosowanie się do wskazówek, które przedstawię w tym odcinku, może znacząco zwiększyć skuteczność Twoich działań marketingowych.

czytaj dalej

Dołącz do PinLettera

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *