Rodzaje pinów na Pintereście

Poznaj rodzaje pinów i ich zastosowanie na Pintereście. Wiedza ta pomoże Ci w lepszym zaprojektowaniu Twojej strategii na platformie.

gru 2, 2023

🎙️Jeśli wolisz słuchać niż czytać – zapraszam Cię do podcastu:

Piny to wizualne zakładki na Pintereście, czyli pojedyncze obrazki lub filmy opatrzone odpowiednim opisem. Użytkownicy przeglądają je, zapoznają się z ich zawartością i zapisują, jeśli im się spodobały. W ten sposób fani Pinteresta nie tylko gromadzą na swojej tablicy ulubione treści, ale także odkrywają nowe inspiracje i zyskują możliwość wyrażenia siebie na wiele sposobów. A platforma mocno podąża z duchem czasu i trendami oraz odpowiada na potrzeby jej użytkowników. Dzięki temu mamy różne rodzaje pinów na Pintereście. Obecnie możesz na niej umieszczać zarówno grafiki i zdjęcia, jak i karuzele czy nawet formy wideo. Zapraszam do krótkiej podróży po świecie pinterestowych pinów.

📌Przypnij na później!

Grafika przedstawiająca pina na Pintereście zapraszająca do przeczytania artykułu na temat pinów na Pintereście.

Piny statyczne – podstawowy rodzaj pinów na Pintereście

Piny statyczne to najbardziej popularne piny na Pintereście. Pojedynczy pin ma postać zdjęcia z tekstem, grafiki, samego tekstu itp. Takie piny możesz łatwo utworzyć w darmowym programie Canva. Działa on w przeglądarce internetowej lub jako aplikacja pobrana na telefon.

Najpopularniejszym rozmiarem dla statycznych pinów jest 1000 × 1500 pikseli. W Canvie znajdziesz gotowe szablony do tworzenia takich pinów lub możesz puścić wodze fantazji oraz kreatywności i stworzyć grafikę samodzielnie od A do Z.  Kliknięcie pina statycznego prowadzi bezpośrednio do strony internetowej. Co ważne, jeśli dodasz ruch do swojego obrazu, na przykład w formie GIF-a lub krótkiego filmu, Twój pin zostanie automatycznie przekształcony w pin wideo.

Głównym celem statycznych pinów jest skierowanie ruchu na stronę internetową, niezależnie od tego, gdzie się ona znajduje i jaka jest jej zawartość (oczywiście poza niedozwolonymi treściami, o których mówi regulamin Pinteresta).
Piny statyczne często prowadzą użytkowników do:
– stron z opcją zapisu na przykład na newsletter,– zakupu produktów na stronach sprzedażowych i w sklepach internetowych,
– odsłuchania odcinków podcastów,
– oglądania filmów na YouTubie.

Pin statyczny użytkownika Oplotki prowadzący do jego bloga jako jeden z rodzajów pinów na Pintereście.

Piny wideo – rodzaj pinów, dzięki którym wyróżnisz się na Pintereście

Piny wideo to dynamiczna forma pinów, która przyciąga uwagę. Możesz dodać pojedynczy film lub stworzyć pin wideo z wieloma klipami i obrazami. Ponadto masz możliwość wzbogacić swoje piny wideo o efekty takie jak tekst, muzyka, naklejki i wiele innych dodatków, dzięki którym Twoje nagranie zyska indywidualny charakter i zatrzyma na dłużej wzrok użytkowników.

Kiedy piny wideo pojawiają się na kanale, są automatycznie odtwarzane, dlatego to świetny wybór, jeśli chcesz zaprezentować swoje treści w bardziej dynamiczny sposób i wyróżnić się na tle statycznych obrazków.

Pin wideo pt. Videoletter, który musi poznać każda szefowa firmy jako dynamiczny rodzaj pinów na Pintereście.

Rodzaje rozbudowanych pinów na Pintereście

Rozbudowane piny to rodzaj pinu, który automatycznie synchronizuje informacje z Twojej witryny z pinami na Pintereście. Musisz w tym celu mieć dedykowaną do tego wtyczkę, np. TastyPins, która jest rozwiązaniem płatnym. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z platformą i nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, możesz oczywiście te informacje dodać ręcznie.

Istnieją trzy rodzaje rozbudowanych pinów na Pintereście.

– Piny z przepisami

Dodając przepis do swojej witryny, tworzysz pin z pełnymi informacjami, takimi jak tytuł, rozmiar porcji, czas gotowania, oceny, preferencje dietetyczne i lista składników. To doskonały sposób na dzielenie się swoimi kulinarnymi odkryciami oraz pomysłami na smakowite kąski.

Pin z przepisem na pieczony kalafior, czyli jeden z rodzajów rozbudowanych pinów na Pintereście.

– Piny artykułów

Jeśli prowadzisz blog czy publikujesz artykuły, możesz tworzyć piny z opisem, autorem i nagłówkiem lub tytułem danego wpisu. W ten sposób przyciągniesz uwagę użytkowników i zachęcisz ich do zapoznania się z treścią Twojej publikacji. 

– Piny produktów

Jeżeli sprzedajesz produkty, piny produktowe są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Podajesz aktualne ceny, dostępność oraz informacje o produkcie na swoim pinie. Masz więc dodatkowy kanał do zaprezentowania swojej oferty, dzięki czemu przyciągniesz nowych klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami.

📽️ A jeśli wolisz oglądać niż czytać – zapraszam na mój kanał na YouTubie.


Jak widzisz, Pinterest to nie tylko miejsce, gdzie odkrywasz piękne obrazy i filmy. To platforma pełna różnych rodzajów pinów, które pozwalają Ci wyrazić swoją kreatywność, inspirować innych i promować to, co tworzysz. Niezależnie od tego, czy jesteś blogerem, świadczysz usługi czy sprzedajesz swoje produkty, działając online, Pinterest oferuje wiele możliwości, które możesz wykorzystać do zbudowania swojej obecności w sieci i promowania swojej działalności.

Jeśli masz wątpliwości, od czego rozpocząć biznesową przygodę z Pinteresem, przeczytaj o tym Jak zacząć działać na Pintereście i załóż ze mną w 5 minut konto biznesowe na Pintreście. A potem próbuj, testuj, sprawdzaj, co działa akurat u Ciebie. I świetnie się baw, bo Pinterest to naprawdę pozytywna i kreatywna przestrzen.

Pin&Rise

Ania

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać
Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać

Jeśli chcesz pełni wykorzystać potencjał Pinteresta, unikaj tych błędów i świadomie buduj swoją obecność na tej platformie. Zastosowanie się do wskazówek, które przedstawię w tym odcinku, może znacząco zwiększyć skuteczność Twoich działań marketingowych.

czytaj dalej

Dołącz do PinLettera