Pinterest dla twórców produktów fizycznych i usług stacjonarnych

Prowadzisz biznes oparty na usługach stacjonarnych lub sprzedajesz produkty fizyczne i zastanawiasz się czy Pinterest to dobre miejsce do promowania swoich działań? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania!
Zdjęcie przedstawiające witrynę sklepową

lis 19, 2023

🎙️Jeśli wolisz słuchać niż czytać – zapraszam Cię do podcastu:

Pinterest nie jest już tylko platformą dla wedding plannerek. To miejsce, w którym ludzie szukają zarówno inspiracji, jak i rozwiązań problemów, z którymi aktualnie się zmagają, i produktów, które chcą kupić. Czy jednak na Pintereście można wypromować każdy rodzaj biznesu? Ostatnio często otrzymywałam takie pytanie. I już spieszę z odpowiedzią.

📌Przypnij na później!

Pin na Pinteresta zachęcający do przeczytania artykułu na blogu.

Pinterest – Twoja tajna broń marketingowa

Zakładam, że jesteś właścicielem firmy zatrudniającej pracowników lub samodzielnym przedsiębiorcą i szukasz kreatywnych sposobów na promocję swojej firmy. Cóż… masz szczęście! Właśnie Pinterest to TEN marketingowy sekret, o którym jeszcze tak niewiele się mówi. Jeśli zaczniesz działać na Pintereście teraz, masz szansę wyprzedzić inne marki i zyskać przewagę.

Świadomość marki

Pinterest to łatwa w użyciu platforma, z które może skorzystać każdy. Co miesiąc odwiedza ją ponad 455 milionów osób! Dlatego Pinterest pomoże Ci zbudować świadomość Twojej marki zwłaszcza jeśli dopiero startujesz ze swoim biznesem.

Ruch organiczny

Na swoim koncie Pinterest możesz publikować piny  utworzone ze zdjęć i filmów. Następnie dzięki odpowiednim słowom kluczowym i SEO witryny zaczniesz uzyskiwać spójne kliknięcia w witrynie i miesięczne przychody. Co więcej – jest to całkowicie bezpłatne i przynosi ruch organiczny! A wszystko to poświęcając zaledwie godzinę tygodniowo.

Brak kosztów

Zgadza się! Pinterest nic nie kosztuje, a przy odpowiedniej strategii nie stwarza wielu problemów marketingowych.

Reklama na Pintereście

Oprócz bezpłatnego ruchu organicznego Pinterest oferuje płatne reklamy. I są one obecnie najtańsze na rynku! Dzięki Pinterestowi masz dostęp do szerokiego grona publiczności, która jest gotowa do zakupu i szuka jedynie inspiracji. 

Klient

Aż 97% wyszukiwań to wyszukiwania niemarkowe. Oznacza to, że ​​pinnerzy nie są związani z określonymi markami, ale pozostają otwarci na nowe produkty. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednie treści/produkty. 

Budowanie społeczności

Pinterest pomaga w budowaniu społeczności. Możesz rozpowszechniać Twoje posty z Instagrama, filmy z YouTuba, podcasty i zachęcać odbiorców do dołączenia do Twojej publiczności.

Pinterest jako kanał pasywnego dochodu

Pinterest może także pomóc Ci generować dochód. W jaki sposób? To proste! 

Pin, który tworzysz, prowadzi do Twojej witryny, sklepu czy innej oferty. Do wszystkiego, co tylko chcesz sprzedać i wypromować. Masz platformę, która chce udostępniać Twoje treści ponad 455 milionom ludzi miesięcznie, a wszystko, co musisz zrobić, to konsekwentnie tworzyć wartościowe treści lub zatrudnić specjalistę od Pinteresta, który przyciągnie ruch do Twoich produktów czy usług.

Pinteresta możesz także zintegrować z Shopify, jeśli sprzedajesz za pomocą tych witryn oraz promować swoje produkty z Etsy.

📽️ A jeśli wolisz oglądać niż czytać – zapraszam na mój kanał na YouTube.

Co zrobić, żeby Pinterest działał?

Chcesz wiedzieć, jaki jest największy sekret biznesów oferujących produkty fizyczne lub usługi na Pintereście? Tworzą treści WOKÓŁ tego, co sprzedają, a nie o tym, CO sprzedają! Co to znaczy?

Ludzi nie interesuje to, co chcesz im sprzedać, ale to, co dzięki Twojemu produktowi osiągną. Dlatego pokaż swoje produkty w domach klientów lub opowiedz, w jaki sposób tych produktów używać. A najlepiej zachęć zadowolonych klientów, aby podzielili się sami tym, jak używają Twoich produktów. Następnie stwórz tablicę na ten temat.

Jeśli chcesz wypróbować nową strategię z bardzo wysokim prawdopodobieństwem sukcesu, przejdź do Pinteresta. To obecnie potęga wśród wszystkich platform marketingowych. Zamiast stopniowo optymalizować media społecznościowe i wyszukiwarki na wielu platformach i kanałach, uprość strategię i uzyskaj lepsze wyniki dzięki Pinterestowi!

Pobierz bezpłatną checklistę konta firmowego na Pintereście i zacznij docierać do szerszego grona potencjalnych klientów!

Pin&Rise

Ania

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać
Błędy na Pintereście, których nie chcesz popełniać

Jeśli chcesz pełni wykorzystać potencjał Pinteresta, unikaj tych błędów i świadomie buduj swoją obecność na tej platformie. Zastosowanie się do wskazówek, które przedstawię w tym odcinku, może znacząco zwiększyć skuteczność Twoich działań marketingowych.

czytaj dalej

Dołącz do PinLettera